Časté dotazy

Když chci být čtenářem Trutnovinek, proč se musím registrovat a přihlásit se?
Není možné donekonečna servírovat Trutnovinky čtenáři zdarma. Za vše se dnes platí - za práci novináře, grafika či ajťáka. A Trutnovinky jsou byznys jako každý jiný. Mohli jsme si nechat za zprávy a fotogalerie platit přímo od vás, čtenářů. Jako jiné servery. Anebo vymyslet projekt, kde to zaplatí inzerenti. Moje Trutnovinky jsou projektem, který zaplatí inzerenti a vám jako čtenáři zůstane možnost sledovat zpravodajství Trutnovinek i nadále zdarma.

 

Proč musím uvádět osobní údaje, např. telefon, bydliště nebo e-mail?
Důvody jsou dva. Ten první souvisí s penězi. Od inzerenta je získáme díky tomu, že bude mít možnost vás oslovit formou jednoduchého e-mailu - newsletteru, který znáte i od jiných internetových společností. V něm bude redakční zajímavost a obchodní sdělení našeho inzerenta. Proto po vás chceme e-mail.

Druhý důvod souvisí s tím, že Moje Trutnovinky nejsou projekt založený na anonymitě. Nechceme, aby fungovaly na smyšlených lidech či profilech. Jméno, spojené s adresou a telefonním číslem je podle nás dostatečnou zárukou toho, aby nešlo o imaginárního čtenáře. A pro nás rovněž další možností, jak komunikovat se čtenářem. Nehledě na fakt, že výherci soutěží s klubem Moje Trutnovinky prostě a jednoduše musí být existující osoby. My pak máme jistotu, že například televizi dostane právoplatný výherce a ne osoba ze skupiny Jon Doe (dokážete si představit, kolik Jon Doeů žije v Trutnově?).

 

Není od vás drzost chtít po mně občanský průkaz, když chci mít vaši kartu?
Občanka je pouze prostředkem pro ověření vaší totožnosti. Pracovnice recepce Uffa, kde se naše karty vydávají, provede přímo před vámi pouze vizuální kontrolu, nebude si žádné údaje opisovat ani kopírovat.

 

Musím se pokaždé přihlásit, abych si mohl číst články a prohlížet fotogalerie?
Určitě ne. Při přihlášení si můžete zaškrtnout, že chcete být trvale přihlášen a už pak není nutné se přihlašovat znovu. Tedy pokud pravidelně nemažete historii prohlížeče a tzv. cookies. Stejně tak to platí pro mobil. Jednou se přihlásíte s potvrzením požadavku „trvale“ a už nemusíte proces přihlašování opakovat.